Pamětní ražená mince US Army Fort Sill Field Artillery Oklahoma

Kód: 778538
Vyprodáno
Neohodnoceno
179 Kč 147,93 Kč bez DPH
Vyprodáno

Pamětní ražená smaltovaná americká mince FIELD ARTILLERY FT. SILL OK (Polní dělostřelectvo Oklahoma) / PERSUASIVE IN PEACE * INVINCIBLE IN WAR * 21ST CENTURY (Přesvědčivý v míru * Neporazitelný ve válce * 21. století).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pamětní ražená mince US Army Fort Sill Field Artillery Oklahoma

  • US Army Fort Sill Field Artillery Oklahoma Challenge Coin
  • ražená pamětní americká mince smaltovaná
  • detailní vysoký oboustranný reliéf ražby s anglickým nápisem: FIELD ARTILLERY FT. SILL OK (Polní dělostřelectvo Oklahoma) / PERSUASIVE IN PEACE * INVINCIBLE IN WAR * 21ST CENTURY (Přesvědčivý v míru * Neporazitelný ve válce * 21. století)
  • dlouhodobě skladované zboží (drobné oděrky a kosmetické vady, viz. fotografie)

Rozměry:

  • průměr: cca Ø 42,4 mm
  • tloušťka: cca 3,6 mm

Hmotnost: cca 0,031 kg

Materiál: kov

Fort Sill je pošta armády Spojených států severně od Lawton, Oklahoma, asi 85 mil (136,8 km) jihozápadně od Oklahoma City. Pokrývá téměř 94 000 akrů (38 000 ha).

Pevnost byla poprvé postavena během indických válek. Je označena jako národní kulturní památka a slouží jako domov Školy polního dělostřelectva armády Spojených států, stejně jako místo námořního sboru pro školu polního dělostřelectva MOS, dělostřeleckou školu protivzdušné obrany armády Spojených států, 31. dělostřeleckou brigádu protivzdušné obrany a 75. polní dělostřeleckou brigádu. Fort Sill je také jedním ze čtyř míst pro základní bojový výcvik armády. Od roku 1869 hrál významnou roli v každém velkém americkém konfliktu.

Pozemek Fort Sill byl vytyčen 8. ledna 1869 generálmajorem Philipem H. Sheridanem, který vedl kampaň do indiánského území, aby zastavil kmeny v nájezdech na pohraniční osady v Texasu a Kansasu.

Sheridanova masivní zimní kampaň zahrnovala šest jízdních pluků doprovázených pohraničními zvědy jako Buffalo Bill Cody, Divoký Bill Hickok, Ben Clark a Jack Stilwell. Vojska tábořila na místě nové pevnosti včetně 7. kavalérie, 19. kansaských dobrovolníků a 10. kavalérie, význačné skupiny černých „buvolích vojáků“, kteří postavili mnoho kamenných budov stále obklopujících starý poštovní čtyřúhelník.

Zpočátku se posádka jmenovala „Camp Wichita“ a indiáni ji nazývali „Dům vojáků v Medicine Bluffs“. Sheridan jej později pojmenoval na počest svého spolužáka a přítele z West Pointu, brigádního generála Joshuy W. Silla, který byl zabit během americké občanské války. Prvním velitelem postu byl Brevet Maj. Gen. Benjamin Grierson a prvním indickým agentem byl plukovník Albert Gallatin Boone, vnuk Daniela Boonea.

Dalšími pevnostmi v systému pohraničních pevností byly Forts Griffin, Concho, Belknap, Chadbourne, Stockton, Davis, Bliss, McKavett, Clark, McIntosh, Inge, Phantom Hill a Richardson v Texasu. Existovaly „podřízené stanice nebo mezilehlé stanice“ včetně Bothwick's Station na Salt Creek mezi Fort Richardson a Fort Belknap, Camp Wichita poblíž Buffalo Springs mezi Fort Richardson a Red River Station a Mountain Pass mezi Fort Concho a Fort Griffin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: