Pamětní ražená mince Orlí dárce Kombinované federální tažení-zámoří Eagle Donor CFC®

Kód: 9498874510
Akce
Neohodnoceno
179 Kč –51 %
Pamětní ražená mince Orlí dárce Kombinované federální tažení-zámoří Eagle Donor CFC®
179 Kč –51 % 87 Kč 71,90 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Pamětní ražená smaltovaná americká mince: Orlí dárce / Vytvořili jste světový rozdíl / Kombinovaná federální kampaň - zámoří (Eagle Donor / You Made a World of Difference / Combined Federal Campaign - CFC®).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pamětní ražená mince Combined Federal Campaign CFC®

  • Combined Federal Campaign CFC® USA Challenge Coin.
  • Ražená pamětní americká mince smaltovaná.
  • Barevný reliéf orla (Modrý, bílý a červený smalt na měděném kovu).
  • Detailní vysoký reliéf ražby s anglickým nápisem: CFC® Combined Federal Campaign-Overseas (Kombinovaná federální kampaň - zámoří) / Eagle Donor (orlí dárce) / You Made a World of Difference (vytvořili jste světový rozdíl).
  • Vyrobeno v USA.
  • Nové zboží (mince jsou v původním balení, mohou mít lehké vzhledové vady vlivem dlouhodobého skladování, bez poškození).

Rozměry:

  • průměr: cca Ø 40,4 mm
  • tloušťka: cca 3,2 mm

Hmotnost: cca 29 g

Materiál: kov

Kombinovaná federální kampaň (CFC®) je program poskytování pracovních míst federální vlády Spojených států. Program je povolen výkonným nařízením 12353 (ve znění pozdějších předpisů) z 23. března 1982 a dohlíží na něj Úřad pro personální management (OPM) Spojených států amerických. Rozkaz vydaný prezidentem Reaganem uvádí, že cílem CFC® je „snížit zátěž vlády a místních komunit při naplňování potřeb lidského zdraví a blahobytu...“ Podle webových stránek OPM je posláním CFC® „podporovat a podporovat filantropii prostřednictvím programu, který je zaměřený na zaměstnance, je nákladově efektivní a účinný při poskytování příležitostí všem federálním zaměstnancům zlepšit kvalitu života pro všechny“.

V roce 1957 prezident Dwight D. Eisenhower vyhlásil postupy pro program charitativních žádostí na federálním pracovišti a zřídil „Prezidentův výbor pro získávání finančních prostředků v rámci federální služby“, aby přezkoumal a upravil program získávání finančních prostředků (exekutivní příkaz č. 10728 , 22 Fed. Reg. 7219, o zřízení prezidentského výboru pro získávání finančních prostředků v rámci federální služby, 6. září 1957).

V roce 1961 podepsal prezident John F. Kennedy výkonné nařízení 10927, „Zrušení prezidentského výboru pro získávání finančních prostředků v rámci federální služby a zajišťování provádění činností při získávání finančních prostředků“, které dalo Komisi pro státní službu Spojených států pravomoc organizovat žádosti zaměstnanců federální vlády pro neziskové organizace:

... Předseda Komise pro státní službu je oprávněn konzultovat příslušné zainteresované osoby a organizace, národní dobrovolné agentury a dotčená výkonná oddělení a agentury. Taková ujednání musí (1) umožňovat skutečné dobrovolné darování a ponechávají jednotlivci možnost prozradit svůj dar nebo jej zachovat v tajnosti; (2) určují konkrétní období, během nichž mohou být žádosti prováděny; a (3) zajistit ne více než tři výzvy ročně, s výjimkou případů mimořádných událostí nebo odvolání v případě katastrofy, pro které může předseda komise pro státní službu učinit zvláštní opatření.

— John F. Kennedy, výkonný příkaz 10927

Bývalé logo pro kombinovanou federální kampaň (CFC®)
Kennedyho výkonný příkaz byl nakonec nahrazen výkonným příkazem prezidenta Ronalda Reagana z roku 12353, „Charitabilní fundraising“, který vytvořil moderní kombinovanou federální kampaň pod Úřadem pro personální management Spojených států.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: