Pamětní ražená mince AMRDEC The Aviation & Missile Research & Development Center

Kód: 778542
Vyprodáno
Neohodnoceno
179 Kč 147,93 Kč bez DPH
Vyprodáno

Pamětní ražená smaltovaná americká mince AMRDEC, The Aviation and Missile Research & Development Center, Redstone Arsenal (Centrum pro výzkum a vývoj letectví a raket, Redstone Arsenal) Alabama 1941.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pamětní ražená mince AMRDEC The Aviation & Missile Research & Development Center

  • AMRDEC The Aviation & Missile Research & Development Center Challenge Coin
  • ražená pamětní americká mince smaltovaná
  • detailní vysoký oboustranný reliéf ražby s anglickým nápisem: AMRDEC Aviation & Missile Research & Development Center (Centrum pro výzkum a vývoj letectví a raket, Redstone Arsenal) * Strenght Throught Technology (Síla díky technologii) / Redstone Arsenal * Team Redstone * Alabama 1941 * Tradition of Excellence * s mapami Severní a Jižní Ameriky
  • dlouhodobě skladované zboží (drobné oděrky a kosmetické vady)

Rozměry:

  • průměr: cca Ø 40,5 mm
  • tloušťka: cca 4 mm

Hmotnost: cca 0,031 kg

Materiál: kov

Redstone Arsenal (RSA) je místo armády Spojených států a místo určené pro sčítání lidu (CDP) přiléhající k Huntsville v Madison County, Alabama, Spojené státy americké a je součástí kombinované statistické oblasti Huntsville-Decatur. Arsenal je posádka pro různé nájemníky napříč ministerstvem obrany, ministerstvem spravedlnosti a NASA. RSA těžila z rozhodnutí Komise pro přeskupení a uzavření obranné základny. Redstone Arsenal CDP měl od sčítání lidu v roce 2020 rezidenční populaci 837. Základna obsahuje vládní a dodavatelskou pracovní sílu, která má v průměru 36 000 až 40 000 zaměstnanců denně.

Arsenal byl založen během druhé světové války jako továrna na výrobu chemikálií a v bezprostředně poválečné éře byl Arsenal používán pro výzkum a vývoj německými raketovými vědci, kteří byli přivezeni do USA v rámci operace Paperclip. Tým nejprve pracoval na balistických střelách, počínaje deriváty raket V-2, než přešel k sérii stále větších konstrukcí. Mnoho z jejich testů bylo provedeno na White Sands Missile Range a lety mezi těmito dvěma místy byly běžné. Na konci roku 1956 byla armáda zbavena většiny svých balistických střel ve prospěch podobných zbraní provozovaných americkým letectvem.

Německý konstrukční tým byl vyčleněn, aby se stal součástí nově založeného Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Studená válka se přesunula do vesmíru a USA zamýšlely konkurovat Sovětskému svazu tam i na celém světě. Arsenal sloužil jako primární místo pro konstrukci kosmických nosných raket do 60. let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: