Medaile bronzová hvězda za hrdinský čin US Bronze Star Medal originál

Kód: 016201206
Novinka
Neohodnoceno
849 Kč 701,65 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
4.4.2023

Originální bronzová medaile hvězda za hrdinský čin (US Bronze Star Medal). The Bronze Star Medal je vyznamenání Spojených států amerických, udělované členům ozbrojených sil Spojených států za hrdinský čin, hrdinskou službu, záslužný čin či záslužnou službu v bojové zóně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Medaile bronzová hvězda za hrdinský čin US Bronze Star Medal originál

The Bronze Star Medal je vyznamenání Spojených států amerických, udělované členům ozbrojených sil Spojených států za hrdinský čin, hrdinskou službu, záslužný čin či záslužnou službu v bojové zóně.

Pokud je medaile udělena armádou či letectvem za hrdinské činy v boji, pak je k medaili možné nosit i odznak „V“. Pokud je medaile udělena za hrdinské činy v boji námořnictvem, námořní pěchotou či pobřežní stráží, pak je k medaili autorizován odznak „Combat V“.

Za opětovné udělení je připínán bronzový dubový list (bronze oak leave cluster) a za 5 bronzových dubových listů jeden stříbrný příslušníkům armády a letectva. Příslušníkům Námořnictva a Námořní pěchoty za 1 opětovné udělení se připíná zlatá hvězda a za 5 zlatých hvězd 1 stříbrná.

Příslušníci jiných uniformovaných složek Spojených států mohou toto vyznamenání obdržet také, stejně jako zahraniční vojáci, kteří sloužili společně s příslušníky některé ze složek amerických ozbrojených sil.

Medailí mohou být vyznamenáni i civilisté, pokud sloužili v bojové akci společně s americkými vojáky Například reportér UPI Joe Galloway obdržel Bronzovou hvězdu s odznakem „V“ během vietnamské války za záchranu těžce zraněného vojáka pod palbou v bitvě u la Drang v roce 1965. Dalším civilistou, který vyznamenání obdržel, byl spisovatel Ernest Hemingway.

Medaili Bronze Star navrhl Rudolf Freund (1878–1960) z klenotnické firmy Bailey, Banks & Biddl (Freund také navrhl Stříbrnou hvězdu.

Medaile je bronzová hvězda 1+1⁄2 palce (38 mm) v opsaném průměru. Uprostřed je navrstvená bronzová hvězda o průměru 3⁄16 palce (4,8 mm), přičemž středová čára všech paprsků obou hvězd se shoduje. Na rubu je nápis „HEROIC OR MERITORIOUS ACHIEVING“ s mezerou pro vyrytí jména obdarovaného. Hvězda visí na stuze za obdélníkové kovové poutko se zaoblenými rohy. Závěsná stuha je široká 1+3⁄8 palce (35 mm) a skládá se z následujících pruhů: 1⁄32 palce (0,79 mm) bílá 67101; 9⁄16 palce (14 mm) šarlatová 67111; 1⁄32 palce (0,79 mm) bílá; středový proužek 1⁄8 palce (3,2 mm) ultramarínová modrá 67118; 1⁄32 palce (0,79 mm) bílá; 9⁄16 palce (14 mm) šarlatová; a 1⁄32 palce (0,79 mm) bílá.

  • Bronze Star Medal (BSM)
  • medaile tvaru armádní pěticípé hvězdy
  • na rubu nápis „HEROIC OR MERITORIOUS ACHIEVING“ (HRDINSKÉ NEBO ZÁSLUŠNÉ DOSAŽENÍ) s mezerou pro vyrytí jména obdarovaného
  • uchycení upínacím špendlíkem se zámkem
  • baleno v původní papírové krabičce
  • nové zboží

Rozměry: 7,4 x 3,8 cm

Hmotnost: cca 16g

Barva: bronzová, červená, bílá, modrá

Armádní originál

Medaile bronzové hvězdy byla zřízena exekutivním nařízením 9419 ze dne 4. února 1944 (nahrazeno exekutivním nařízením 11046 ze dne 24. srpna 1962 ve znění exekutivního nařízení 13286 ze dne 28. února 2003).[10] Medaili Bronzová hvězda může být udělena ministrem vojenského oddělení nebo ministrem vnitřní bezpečnosti s ohledem na pobřežní stráž, pokud nepůsobí jako služba v ministerstvu námořnictva, nebo takoví vojenští velitelé nebo jiní příslušní důstojníci jako dotyčný tajemník může jmenovat jakoukoli osobu, která při službě v jakékoli funkci v armádě, námořnictvu, námořní pěchotě, letectvu, vesmírných silách nebo pobřežní stráži Spojených států po 6. prosinci 1941 rozlišuje nebo má se vyznamenala hrdinským nebo záslužným úspěchem nebo službou, která nezahrnuje účast ve vzdušném letu:

  • a) když je zapojen do akce proti nepříteli Spojených států;
  • b) když jsou zapojeny do vojenských operací zahrnujících konflikt s nepřátelskými zahraničními silami; nebo
  • c) když slouží s přátelskými zahraničními silami zapojenými do ozbrojeného konfliktu proti nepřátelským ozbrojeným silám, v nichž Spojené státy nejsou válčící stranou.
  • Hrdinské činy jsou menšího stupně, než je požadováno pro udělení Stříbrné hvězdy. Záslužné činy nebo skutky udatnosti musí být menší než ty, které vyžaduje Legie za zásluhy, ale přesto musí být záslužné a vykonávané s vyznamenáním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: