Čepice důstojnická brigadýrka šedá NVA originál

Kód: 24238553210033
5 hodnocení
750 Kč 619,83 Kč bez DPH
Vyprodáno
Varianta

Originální šedá brigadýrka, zdobená. K uniformě důstojníka německé demokratické republiky NVA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čepice důstojnická brigadýrka šedá NVA originál

  • NVA SCHIRMMÜTZE LASK NATIONALE VOLKSARMEE
  • Originální brigadýrka k vojenské uniformě důstojníka východoněmecké armády.
  • Pokrývka je zhotovena z pevné textilie držící tvar.
  • Pevný kšilt z PVC s lesklou úpravou.
  • Pletený, nastavitelný podbradník včetně bočních zdobených knoflíků.
  • Kovový, barevný odznak na čelní straně brigadýrky.
  • Použité zboží (ušpiněné, dlouhodobě skladované, vzhledové vady, vyřazené z armádních zásob)

Barva: šedá

Materiálové složení: vlna, bavlna, koženka, PVC

Hmotnost: cca 0,180 kg (velikost 55)

Armádní originál

Nationale Volksarmee (Národní lidová armáda) byla od roku 1956 do roku 1990 armádou bývalé Německé demokratické republiky (NDR). Byla založena jako reakce na vstup NSR do NATO. Od založení se počítalo s NVA jako prvosledovou silou v případě útoku na západní Evropu, a proto byla vždy vyzbrojována těmi nejmodernějšími zbraněmi z SSSR, jaké byly dostupné. Na území NDR se nacházely nejlépe vyzbrojené sovětské okupační jednotky, se kterými mohla NVA vždy počítat jako s podporou (cca 9 divizí).

Německá demokratická republika (Deutsche Demokratische Republik)

Německá demokratická republika (NDR, v německy mluvících zemích i jinde běžně DDR, zkratka pro Deutsche Demokratische Republik, angl. zkratkou GDR), též (nepřesně) zvaná „Východní Německo“, byl středoevropský stát, který existoval mezi lety 1949 až 1990 v období během studené války, kdy byla východní část Německa součástí východního bloku. Obyčejně byl na západě popisovaný jako komunistický stát, ale sám sebe nazýval jako socialistický “dělnický a rolnický stát”. Skládal se z území, které bylo po druhé světové válce obsazeno a spravováno sovětskými silami, tedy sovětské okupační zóny Německa a fakticky i východního sektoru Berlína dle postupimské dohody, na východě ohraničen linií Odra-Nisa. Sovětská zóna obklopovala Západní Berlín, ale nezahrnovala jej; v důsledku toho zůstal Západní Berlín mimo jurisdikci NDR a tvořil v něm nezávislou enklávu.

Německá demokratická republika byla založena v sovětské zóně, zatímco Spolková republika („Západní Německo“) byla složena ze tří západních zón (pův. tzv. Trizónie). Východní Německo bylo satelitním státem Sovětského svazu. Sovětské okupační úřady začaly převádět správní odpovědnost na německé komunistické vůdce v roce 1948 a NDR začala fungovat jako stát 7. října 1949. Sovětské síly však v zemi zůstaly po celou dobu studené války. Až do roku 1989 byla NDR řízena Socialistickou jednotnou stranou (SED), i když další strany byly formální součástí její alianční organizace, Národní fronty. SED zavedla na školách povinnou výuku marxismu-leninismu a ruštiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brigadýrky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: