Taktický útočný nůž CZ 805 BREN s pouzdrem vz.95 AČR originál

Kód: 8586012612414
17 hodnocení
ZdarmaZdarma
Taktický útočný nůž CZ 805 BREN s pouzdrem vz.95 AČR originál
4 595 Kč 3 797,52 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.9.2020

Originální taktický útočný nůž CZ 805 BREN s pouzdrem SPM vz.95 AČR 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taktický útočný nůž CZ 805 BREN s pouzdrem vz.95 AČR originál

Kombinovaný bodák k útočné pušce CZ 805 BREN vyrobený Českou zbrojovkou.

Taktický nůž CZ 805 je modulární bajonet/nůž vyrobený z oceli s vysokým obsahem kobaltu. Má silnou, nádhernou zakřivenou čepel typu tanto, kterou mnozí považují za nejlepší pro boj i pro terénní práce. Polymerová rukojeť má velkorysé drážkování a tvarování („vyboulení“), které umožňují velmi bezpečný úchop za mokra i sucha, ve dne i v noci. Demontáží krátkého šroubu v botce bajonetu lze botku, rukojeť i záštitu stáhnout, takže zůstane jen holá čepel. To znamená, že velkou kruhovou záštitu s kováním pro připevnění botky, která má obepínat tlumič záblesku CZ 805, lze v případě potřeby vyměnit za jednoduchou záštitu a obyčejnou botku. Znamená to také, že když je bajonet po ponoření do vody potřeba vyčistit, nebude se pod přinýtovanou rukojetí držet vlhkost způsobující korozi.
 
Taktický nůž CZ 805 je vyroben z nejnovější směsi kobaltové oceli N690 rakouského výrobce oceli Bohler. Její složení obsahuje chróm, uhlík, molybden, mangan, křemík a vanadium. Příměs kobaltu do oceli umožňuje vytvoření velmi homogenní struktury a vysoké tvrdosti, zatímco chrom a vanadium zvyšují schopnost zachování ostří, podobně jako u ocelí ATS-55, VG-10 a 440Cl. Při vytvrzení na faktor Rc 58-60 zajišťuje superjemné zrno čepelové oceli N690 zvýšenou výdrž ostří při zachování možnosti přebroušení uživatelem dle potřeby. Při hmotnosti zhruba třináct a půl uncí má taktický nůž CZ 805 vyvážené těžiště, aby svému hrotu tanto dal v případě potřeby setrvačnost jít do hloubky. Čepel o délce 191,5 mm je v porovnání s jinými bojovými tesáky dlouhá, ale tato délka umožňuje obecnější použití jako je páčení nebo sekání. Síla čepele tanto tkví v jejím silném hřbetu. Taktický nůž CZ 805 je silný 6 mm, což zajišťuje, že se čepel při použití neohne a v případě potřeby se s její pomocí lze prosekávat větvemi.
 • hladká a zoubkovaná čepel
 • plastové pouzdro s integrovaným diamantovým brouskem
 • jednoduchou manipulací lze změnit na útočný nůž. Stačí jen povolit patici a součástky jako je záštita a patice zaměnit
 • do armády AČR je zaváděn od roku 2012
 • ve spodní části pouzdra je systém pro stříhání drátů a šroubovák
 • součásti je i originální pouzdro útočného nože Bren vz.95 AČR molle(42U25) od firmy SPM Liberec
 • pouzdro vz.95 může být umístěno vertikálně nebo horizontálně
 • nové,nepoužité zboží

Barva: černá

Rozměry:

 • Celková délka nože: 317 mm
 • Délka čepele: 191,5 mm
 • Délka nože s pouzdrem: 380,8 mm
 • Šířka čepele v horní části : 6 mm
 • Hmotnost nože s pouzdrem: 660 kg
 • Hmotnost nože: cca 420 g

Výrobce: Česká zbrojovka a.s.

Doplňkové parametry

Kategorie: Armádní nože, dýky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Česká zbrojovka a.s. má za sebou tradici dlouhou již víc než 80 let. Během oněch osmi dekád jsme z našich továren v České republice a USA uvedli na trh mnoho milionů kusů zbraní. Některé z nich se staly celosvětovými legendami – zmiňme alespoň pistole řady CZ 75, Dan Wesson nebo samopaly vz. 58 a vz. 61 Škorpion. Díky intenzivní modernizaci výrobních i vývojových kapacit dnes Česká zbrojovka a.s. nabízí ve všech segmentech špičkové modely, které jen těžko hledají konkurenci.

Zásadním průlomem se stal návrat naší firmy mezi dodavatele oficiálních ozbrojených složek se zbraněmi: samopaly CZ SCORPION EVO 3 A1, útočné pušky CZ BREN 2 či pistole CZ P-07/09 a CZ P-10 či horká novinka odstřelovačská puška CZ TSR. Do stále početnější rodiny České zbrojovky a.s. patří také taktické vybavení značky CZ 4M, zahrnující vysoce kvalitní balistickou ochranu, příslušenství ke zbraním, ale také uniformy a batohy.

Potvrzením kvalit nových zbraní značky CZ je rozšíření naší prodejní sítě do více než 100 zemí celého světa a stále rozsáhlejší referenční seznam spokojených zákazníků.

Za všemi těmito úspěchy ale nestojí pouze tým CZ. Poděkovat za ně je třeba i vám, našim zákazníkům a fanouškům. Nákup každé zbraně je vysoce odpovědná volba a projev velké důvěry, které si vážíme. Pokaždé je to pro nás závazek a výzva k co nejlepším výkonům.