Jednoplotýnkový elektrický vařič ETA typ 032A retro Československo

Kód: 0095445444
Neohodnoceno
650 Kč 537,19 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.10.2021

Přenosný trubkový rychlovařič na elektřinu s napětím 220 voltů nebo 120 voltů vyráběný v Československu prestižní firmou ETA v 70. letech 20. století.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednoplotýnkový elektrický vařič ETA typ 032A retro Československo

Elektrický trubkový rychlovařič s přepínačem typ 032 A

Vařič je zhotoven z celokovové konstrukce, která vařiči zaručuje maximální odolnost a dlouhou životnost

  • elektrický trubkový jednoplotýnkový rychlovařič ETA typ 032 A
  • průměr plotýnky 18 cm
  • rychlé zahřátí plotýnky ihned po zapnutí
    nepoužité uloženky (vlivem dlouhodobého skladování mohou mít drobné oděrky nemají vliv na funkci vařiče)
  • návod není součástí

Technická data:

Příkon: 1200 W ( 1 - 250 W, 2 - 350 W, 3 - 1200 W )

Napětí: 220 V nebo 120 V

Váha:  2,7 kg

Rozměry: 120 mm výška / 230 mm šířka / 260 mm délka

Výrobce: ETA / ELEKTRO PRAGA HLINSKO ZÁVOD MILOVICE NAD BEČVOU

Popis výrobce:

Elektrický trubkový rychlovařič má plotýnku umístěnou pod snímacím krytem. Plotýnka spočívá na odkapní míse a je pevně šrouby spojena s podstavcem. Je ovládána čtyřpolohovým regulačním přepínačem, jehož rukojeť je na přední straně podstavce vařiče. Obvykle se jí otáčí vpravo, lze však otáčet i doleva. Regulační stupně jsou označeny 0 - 1 - 2 - 3 v kruhu po obvodě.

Před použitím rychlovařiče zasuneme vidlici přívodu do zásuvky na zdi. Před zapnutím rychlovařiče sejmeme snímací kryt a pak postavíme naplněnou varnou nádobu ( hrnec apod.) na trubkovou plotýnku. Pak teprve otočíme rukojetí přepínače a zapneme na stupeň 3, čímž se obsah nádoby uvede brzo do varu. Jakmile se obsah vaří, přepneme na 2 či 1, abychom udrželi hospodárně (s menší spotřebou proudu) pokrm ve varu. Plotýnku nikdy nezapínáme předem, protože hřeje okamžitě. Na vaření užívejte stejný hrnec, jako je průměr plotýnky, nejvýše o 1-2 cm větší. Pořiďte se na vaření hrnce se zabroušeným dnem a podle možnosti užívejte hliníkové nádobí. To všechno vám značně snižuje výdaje za elektrický proud a šetří jak čas, tak i hodnotu připravovaných potravin. Alespoň jednou týdně se vařič čistí a přirozeně vždy, jakmile něco překypí. Čistí se výhradně až po vychladnutí a vždy po vypnutí plotýnky a odpojení šňůry od elektrické sítě. Pak sejmeme pnutí plotýnky a odpojení šňůry od elektrické sítě. Pak sejmeme snímací kryt a mírně navlhčenou utěrkou vařič otřeme (doporučujeme použití saponátových prostředků nebo mýdla). Nikdy však neužíváme prášky plotny a vany, či drátěnky, protože by se povrch vařiče poškodil. Čím je čištění častější, tím je snažší. Přitom je čištění důležité nejen kvůli vzhledu, ale i pro úsporu elektrické energie a bezpečnost. Před prvním použitím zapněte vařič na stupeň 3 a nechte vypálit ochranný nátěr plotýnky, nejlépe při otevřeném okně. Trubkový rychlovařič je opatřen pevně připojeným pohyblivým přívodem HLS 3 x 0,75 mm² délky 2m, s normalizovanou vidlicí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vařiče, Hořáky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: