Nejlepší taktické rukavice pro armádu a ozbrojené složky

Stejně jako se vyvinulo taktické oblečení, aby vyhovovalo potřebám armády, vymáhání práva a civilních požadavků, tak se vyvíjela i ochrana rukou. Tento článek vám řekne více o nejlepších taktických rukavicích pro armádu a ozbrojené síly. Pamatujte, že taktické rukavice jsou doplňkem, který ochrání vaše ruce před nejrůznějšími živly a jistě vám pomohou podávat nejlepší výkony. 

Co jsou taktické rukavice?

Taktické rukavice byly navrženy tak, aby vydržely použití v armádě, donucovacích složkách práva nebo na bojových misích. Jsou nezbytné pro optimální výkon, ale jsou navrženy pro mnoho různých úkolů a povinností – proto je velmi důležité, abyste získali správné rukavice pro správný účel. 

Funkce, které je třeba hledat u taktických rukavic:

Přilnavost

Primární vlastností většiny taktických rukavic je lepší přilnavost. Ať už jde o uchopení zbraně, vybavení nebo zajištění, že zvládnete důležitou technologii, základní funkcí rukavice je poskytnout vám kontrolu nad vybavením, které potřebujete k dokončení své mise.  

Mobilita a obratnost

Nechybí ani prvek mobility. V závislosti na vaší misi budete s největší pravděpodobností potřebovat své taktické rukavice, aby poskytovaly plný rozsah pohybu. Pokud potřebujete tvrdé klouby, ujistěte se, že vycpávka není příliš silná. Pokud víte, že budete muset fungovat v chladném podnebí, buďte si jisti, že v rukavicích není příliš mnoho izolace, která by vám bránila v plnění úkolů, které vyžadují trochu větší obratnost. 

Materiál

V neposlední řadě zvažte materiály. Rukavice by vám neměly být nepříjemné. Mějte na paměti, že kožené rukavice poskytují větší odolnost a voděodolnost, zatímco nylonové rukavice jsou prodyšnější. Klima a povinnosti, které budete vykonávat, by měly určovat, jaký typ rukavice si vyberete. 

Druhy taktických rukavic

Níže jsou uvedeny některé z našich nejprodávanějších taktických rukavic. 

Ochranné rukavice MECHANIX

V roce 1991 v Mechanix Wear® vůbec netušili, jakou odstartují revoluci v oblasti ochranných rukavic. Od prvního použití originálních rukavic Mechanix Wear® týmy pit-stop boxů na Daytona 500, nejprestižnějším závodě NASCAR®, uplynulo přes 20 let. Než se společnost Mechanix Wear® nadála, měla poptávku na rukavice od 41 týmů, a to jen z NASCAR®. Kvalitní rukavice značky Mechanix Wear® představují v současnosti naprostou světovou špičku v oblasti pracovních a ochranných rukavic. Mechanici, technici, stavební dělníci, kutilové i profesionální pracovníci, bezpečnostní personál, členové záchranné služby, hasiči, policisté i vojáci, ti všichni mají užitek z produktů Mechanix Wear®.

Tyto profesionální rukavice se svou nekompromisní kvalitou a inovativním designem staly celosvětově uznávaným pojmem a jsou používány těmi nejlepšími sportovními mechaniky a týmy v motoristickém sportu, v armádě, v bezpečnostních složkách, ale také v průmyslové oblasti. Zkrátka kvalitní, elegantní a praktické - kdo je vyzkouší, už je nebude chtít sundat.

U různých rukavic značky Mechanix Wear® nalezneme například vyztužené dlaně, ochranu kloubů, zesílené prsty nebo manžetu pro snadné nasazování / sundávání rukavic. Nalezneme také rukavice reflexní, rukavice v provedení bez prstů nebo dámské rukavice. Rukavice jsou k dispozici v černé i v pískové barvě, v různých jasných barevných provedeních i v maskovacích vzorech (woodland) a mají na hřbetě charakteristický nápis “MECHANIX“.

Rukavice Mechanix M-Pact 3 Covert černé MP3-55

MP3-55

M-Pact® 3 chrání vojáky a bezpečnostní profesionály. Jednodílný termoplastický chránič kloubu je anatomicky navržen tak, aby absorboval silný náraz na svrchní stranu ruky a zlepšil celkovou pohyblivost při operacích. Taktické rukavice M-Pact 3 mají vnitřní výztuhu na špičce prstu pro extrémní odolnost proti oděru a reliéfní vzorování pro větší přilnavost tam, kde ji potřebujete nejvíce.

Rukavice Mechanix M-Pact coyote MPT-72

MPT-72

Řada rukavic Mechanix M-Pact je určena pro použití, kdy je nutné chránit ruce před údery a dalším ohrožením. Svrchní vrstva je vybavena ochrannými výstelkami z EVA pěnového materiálu. Spodní pak gelovými výstelkami.

Rukavice jsou certifikovány jako ochranná pracovní pomůcka a jsou vyrobeny z nejlepších materiálů. Spodní strana je vyrobena z umělé kůže Clarino, svrchní část z materiálu Spandex. Pro meziprstní části byl použit elastický materiál Lycra. Svrchní materiál SPANDEX + EVA foam plochy z welded rubber, spodní materiál Clarino + gelové výstelky, doplňkový materiál Lycra.

Využijte všech výhod taktických rukavic

Nemusíte být ani členem zásahové jednotky, ani policistou ve službě, abyste ocenili výhody taktických rukavic. Zima se blíží, takže kvalitní rukavice se určitě hodí. A i když je vaší nejnáročnější misí seškrábání námrazy z předního skla vašeho auta, v kvalitních taktických rukavicích to může být i zábava.