Dokonalý dárek pro muže? Kvalitní nůž!

Hledáte vhodný dárek pro chlapa, který fandí nožům? Je důležité, abyste se pokusili zjistit zejména typ nožů, kterým dává přednost. Ať už tedy preferuje armádní nože s pevnou čepelí, multifunkční nože nebo zavírací nože, všechny možné druhy a typy nožů najdete na našem e-shopu. Máme pro vás několik rad, jak vybrat správný nůž, a to i s konkrétními ukázkami oblíbených modelů. Přečtěte si více níže.

Nože s pevnou čepelí

Jejich synonymem jsou armádní nože a dýky. Většina z nich má armádní design, protože pevné nože používá hlavně armáda. S pevným nožem potěšíte zejména muže, který je příslušníkem ozbrojených sil, obdivovatelem armády a jejího vybavení, nebo se jen rád obléká do vojenské kamufláže a chce mít např. na rodinné grilovačce nebo procházce lesem s sebou kvalitní nůž.

Ikony mezi pevnými noži jsou Bowie nůž Kandar, nože Ulton Mikov a taktické útočné nože Kandar. Od českého výrobce nožů Mikov upozorňujeme zejména na civilní verzi nože UTON, jehož vojenský model se používá ve slovenské a české armádě.

Bowie nůž Kandar

K nožům dodáváme i příslušenství jako pouzdra, opasky, brousky a další. Některé nože nabízíme přímo v sadě s originálními pouzdry.

Multifunkční nože

Multifunkční nůž nebo multifunkční nástroj je vhodný pro zábavu a hobby. Člověk prostě vždy potřebuje mít nástroj pro menší opravu drobných technických detailů, ať už doma nebo v autě. Své uplatnění určitě najde při túře v přírodě.

Pro multifunkční nože se vžil termín „švýcarský nůž“ proto, že Karl Elsener otevřel v roce 1884 nožířskou dílnu. Chtěl dodávat nože vojákům švýcarské armády. Zrodil se mu v hlavě revoluční nápad – vyrobit kompaktní a odolný nůž, který by v jediném nástroji kombinoval mnoho funkcí. Jeho vynález, originální švýcarský armádní nůž, se již dávno stal legendou

Nože Victorinox patří k základu naší nabídky multifunkčních nožů. Doporučujeme třeba Victorinox Huntsman Navy Camouflage s optimalizovaným počtem i druhy nástrojů. Je vybaven například nůžkami, pilkou na dřevo a mnoha dalšími funkcemi, vhodný pro běžné použití, cestování a turistiku.

Pokud si přejete opravdu bohatou nabídku nástrojů a funkcí, doporučujeme sáhnout po jeho pokročilejšímu bratříčkovi: multifunkční nůž Victorinox SwissChamp.

Švýcarský nůž Viktorinox Huntsman Navy Camouflage

Komu ale vyhovuje spíš chytré univerzální řešení než velké množství specializovaných nástrojů, ten uvítá třeba nůž multifunkční s baterkou. Jde vlastně hned o 5 pomocníků v jedné sadě – set nože, multifunkčního nože, multifunkční karabiny, svítilny a praktického nylonového pouzdra.

Zavírací nože

Zavírací nůž jako dárek jistě potěší většinu mužů. Pokud se nemůžete rozhodnout, zda zvolit nůž s pevnou čepelí, multifunkční nůž nebo zavírací nůž, pak bude volba zavíracího nože nejuniverzálnější.

Krásný je například zavírací nůž Albainox ALCAZAR se zdobenou rukojetí. Ten potěší nejen svou funkčností, ale i elegantním vzhledem.

Nože řady Walther Black Nature Knife vynikají svým vysoce kvalitním materiálem a vynikajícím zpracováním. Robustní ocelová čepel z oceli 440 C se saténovým povrchem je ideální pro venkovní aktivity. Široká opěrka palce na páteři čepele Vám umožňuje při řezání vyvíjet silný tlak. Černá, elegantně zakřivená rukojeť z pakkawoodu je nejen atraktivní, ale také snadno ovladatelná díky délce téměř 150 mm.

Poslední tip z našich zavíracích nožů je legendární kapesní nožík rybička od firmy Mikov z nerezové oceli 420, který si jistě pamatuje každý již ze svých dětských let. Tuto rybičku, díky svým rozměrům, můžete mít vždy po ruce. Pro chlapce je to jistě výborný první nožík.

Zavírací nožík "rybička"