Vlajka státní znak Ruská federace 90x150cm č.242

Kód: 4038807852078
Neohodnoceno
Značka: PROMEX
175 Kč 144,63 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Vlajka Rusko rozměr 90 x 150 cm se 2 kovovými očky na uchycení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlajka státní znak erb orla Ruská federace 90x150cm č.242
  • Russian Federation Flag The coat of arms of Russia
  • oboustranná nylonový vlajka
  • odolná vůči povětrnostním vlivům
  • uchycení pomocí dvou kovových oček
  • stálobarevná
  • nové zboží

Materiál: 100% Polyester

Rozměr: 90 x 150 cm

Údržba: možnost praní 40°C

Výrobce: PROMEX

Erb Ruska pochází z dřívějšího erbu Ruské říše. Ačkoli byl od vlády Ivana III. (1462–1505) více než jednou upraven, současný erb je přímo odvozen od svého středověkého originálu, přičemž dvouhlavý orel má byzantské a dřívější předchůdce. Obecná tinktura odpovídá standardu patnáctého století.
 
Obdélný červený heraldický štít se zaoblenými spodními rohy, špičatý na špici, se zlatým dvouhlavým orlem zvedajícím svá roztažená křídla vzhůru. Orel je korunován dvěma malými korunami a - nad nimi - jednou velkou korunou, spojenou stuhou. V pravé tlapě orla je žezlo, v levé je koule. Na hrudi orla je v červeném štítě stříbrný jezdec v modrém plášti na stříbrném koni, udeřící stříbrným kopím do černého draka, převráceného a ušlapaného svým koněm."
 
Současný erb navrhl umělec Jevgenij Ukhnaljov; byl přijat 30. listopadu 1993 prezidentským dekretem a poté federálním zákonem podepsaným prezidentem Vladimirem Putinem 20. prosince 2000.
 
Císařské koruny na každé hlavě dnes představují jednotu a suverenitu Ruska, a to jak jako celku, tak v jeho republikách a regionech. Koule a žezlo sevřené v orlích spárech jsou tradičními heraldickými symboly suverénní moci a autority. Za zmínku stojí, že žezlo zobrazuje efekt Droste, protože je zakončeno miniaturním obrázkem samotného erbu. V moderních ruských zbraních zůstaly zachovány i přesto, že Ruská federace není monarchií, což vedlo k námitkám komunistů, přestože jak modrá stuha, tak límec Řádu svatého Ondřeje (který v císařských zbraních podpíraly tři koruny a obklopovaly střední štít) byly ze současného erbu odstraněny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vlajky 90 x 150 cm
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: