Škrtidlo taktické originál S.B.T. SKALA-medica Co Ltd Combat Application Tourniquet C-A-T (CAT,škrtidlo, turniquet)

Kód: 0116266940858
15 hodnocení
790 Kč 652,89 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
2.3.2020

Profesionální  škrtidlo S.B.T. SKALA-medica Co Ltd

Detailní informace

Detailní popis produktu

Škrtidlo taktické originál S.B.T. SKALA-medica Co Ltd Combat Application Tourniquet CAT (C-A-T)

Vývoj turniketu S.B.T. byl vyvíjen za účelem podpory zahraničního trhu. Jedním ze stěžejních požadavků zákazníka bylo vyvinout funkční turniket bez přítomnosti tzv. suchého zipu, který se nachází u většiny škrtidel dodávaných na trhu pod názvem CAT, avšak zároveň zachovat některé jeho výhody oproti turniketům typu SOFTT. Dalším z klíčových požadavků zákazníka z hlediska použitých materiálů bylo vytvořit zesílený obal stahovacího pásu, který by zamezil třepení okrajových částí vlivem častého používání v rámci výcviku..
Dojde-li u suchého zipu k jeho zanešení různými nečistotami (tráva, bahno, prach, sníh, atd…) pak dochází ke snížení adheze jednotlivých spojovacích ploch. Následkem takového zanešení, v kombinaci s fyzikálním jevem tahu, může být selhání škrtidla. Ke stejnému, fatálnímu jevu, může rovněž dojít v případě, kdy je suchý zip vystaven prudšímu množství vody nebo dlouhodobému vlivu vlhkosti. Nejhorší variantou pak může být kombinace obou těchto jevů. Aplikace v takových podmínkách se však k povaze prostředků musí očekávat a musí být bezpodmínečně brána při jeho vývoji v potaz. U škrtidla S.B.T. byl zvolen systém uzamčení stahovacího pásu zámkem z leteckého hliníku. Odpadá tak jakákoliv možnost selhání škrtidla vlivem vlhkosti, nečistot, nepříznivých klimatických a okolních jevů.
Další velice podstatnou výhodou škrtidla S.B.T. oproti ostatním typům škrtidel, včetně škrtidel typu SOFTT je bezesporu rychlost aplikace. Při aplikaci S.B.T. tak nemusí docházet ke zbytečným mezikrokům v případě přechodu z tzv. pohotovostního režimu „ruka“ na režim „noha“. Zkušené osoby v oblasti podání neodkladné první pomoci, zejména pak první pomoci v boji, měli neustále škrtidla připravená v tzv. režimu „ruka“ pro případ střelného poranění horní končetiny. V takovém případě byl dotyčný si schopen bez větších obtíží aplikovat škrtidlo na horní končetinu svépomocí. Problém však nastal v případě, kdy dotyčný utrpěl trauma poranění nohy. V takovém případě muselo nejprve dojít k rozlepení tzv. suchého zipu, vyvlečení celého pásu z průvlečné spony, vložení škrtidla pod končetinu, navlečení stahovacího pásu do obou průvlečných ok na průvlečné sponě, dotažení stahovacího pásu, který se neustále zachycoval o druhou stranu suchého zipu, a teprve v zápětí mohl zraněný zastavovat krvácení za pomoci otáčivého pohybu vratidla. Ztrácel tak velmi drahocenné vteřiny, které mohli rozhodovat o nemilosrdném souboji mezi životem a smrtí zraněného. Nehledě na možný případ kombinace zranění horní i dolní končetiny za pomoci 2 škrtidel. V takovém případě je svépomocná aplikace u škrtidel se systémem suchého zipu téměř nadlidský výkon.
V případě S.B.T. je tento jev zcela vyloučen a není jakákoliv nutnost z předešlého popisu. Škrtidlo je vždy připraveno v univerzálním režimu „noha, ruka“. V případě přechodu na režim „noha“ pouze dotyčný rozpojí kovový zámek, vloží stahovací pás pod dolní končetinu a znovu jej zapne a dotáhne stahovací pás. V případě kombinace zranění dolní i horní končetiny, je možné rozpojit a následně spojit hliníkový zámek jednoduše za pomoci využití třech prstů…
Při výrobě tohoto prostředku jsme se rozhodli vytvořit 2 verze prostředku. První verzí je verze cvičná (modré označení volného konce) , druhou verzí je verze určená k reálnému použití (červené označení volného konce).

 

  • jedná se o certifikovaný produkt české firmy Skala Medica pro profesionální použití
  • slouží k okamžitému zastavení masivního končetinového krvácení
  • vhodné jako doplněk pro airsoft, cosplay, reenacting, military hry ...
  • každé škrtidlo má atest
  • doba použitelnosti do 12/2028

Barva: černá

Výrobce: SKALA-medica Co Ltd

Combat Application Tourniquet

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravotní potřeby
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: