Samovar Camping univerzální ALB hliník 0,5l

Kód: 8595051206812
2 hodnocení
Značka: ALB
1 250 Kč 1 033,06 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
14.7.2020

Univerzální kempinkový samovar ALB

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samovar Camping univerzální ALB hliník 0,5l

 

Samovar je patent starý stovky let, užívaný zejména na Sibiři a u Australských domorodých kmenů - tedy všude kde vládnou nepříznivé povětrnostní podmínky.


Pro použití v přírodě na rychlé vaření vody. Jako palivo lze použít suché dříví, trávu, pevný líh ap. Vaření je nezávislé na povětrnostních podmínkách (vítr, déšť). Píšťala signalizuje, že voda se začíná vařit. Samovar má sklopná držadla pro snadnou manipulaci a skladování a jsou opatřena silikonem proti popálení. Pokud je rozdělaný oheň,voda se v samovaru začne vařit po 3 až 5 -ti minutách.Po přiložení plotýnky na vrchol komínu lze použít i na rychlý ohřev potravin.

Samovar se skládá z dvouplášťové nádoby opatřené výlevkou s píšťalou, sklopnými uchy pro manipulaci, ohništěm a drátěným podstavcem pro nádoby na přípravu jídel. Dvouplášťová nádoba tvoří komoru pro vodní náplň, která je plněna skrze výlevku. Tepelným zdrojem je válcové ohniště, ve kterém je rozdělán a udržován oheň. Vyrobené teplo proudí „ komínem“ vnitřní nádoby a tepelná energie ohřívá vodní náplň mezi stěnami. Tím dochází k maximálnímu využití tepla k ohřevu vody i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Píšťala umístěná na výlevce signalizuje var uvnitř nádoby.Použijeme li drátěný podstavec a hrnec, je možné vařit vodu a ohřívat jídlo ve stejný čas.

  • ešus není součástí dodávky

Materiál: hliník

Hmotnost: cca 520 g

Rozměry: cca 27 x 14 cm

Výrobce: ALB

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní sety
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: