Revolver Smith & Wesson 1869 Caliber 45 Schofield

Kód: 8435089760088
2 hodnocení
Značka: DENIX
1 680 Kč 1 388,43 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
8.7.2020

Kvalitní replika revolveru Smith & Wesson 1869 Caliber 45 Schofield

Detailní informace

Detailní popis produktu

Revolver Smith & Wesson 1869 Caliber 45 Schofield

V roce 1869 byl patentován nový typ revolveru, u kterého se hlaveň sklápěla spolu s válcem a vyhazovač automaticky vyhodil vystřelené nábojnice (Model 3). Přestože jej začala používat americká armáda, Smith a Wesson cítili menší poptávku v USA a snažili se proniknout do Evropy. Zakázku si zadalo Rusko, určité množství zbraní si pak objednalo také Turecko a Japonsko. Model 3 se přestal vyrábět v roce 1913.

Občanská válka nebo občanská válka byl konflikt v historii Spojených států amerických, který se konal mezi lety 1861 a 1865, kde obě strany čelily silám severních států (Unie) proti nově vytvořeným státům. Konfederace Ameriky, tvořená jedenácti jižními státy, které prohlásily jejich nezávislost.


Abraham Lincoln prohrál senátorskou soutěž, ve které požadoval zastavení rozšiřování otroctví, ale v roce 1860 se znovu setkali s Douglasem: tentokrát jako republikánští a demokratičtí prezidentští kandidáti. Do té doby bylo napětí mezi severem a jihem extrémní.

Prvním válečným aktem byl útok Konfederace na posádku Fort Sumter 12. dubna 1861. Represe armády, která měla obnovit Fort Sumter, způsobily, že se ke společenským státům připojily Virginie, Arkansas, Tennessee a Severní Karolína. Začala tak občanská válka mezi státy jižního konfederace a severními státy, která by v roce 1865 ukončila jejich vítězství.

V roce 1864 překročila Gruzie armáda Unie pod generálem Williamem Tecumsehem Shermanem. Mezitím se generál Grant neúnavně bil s Leeovými silami ve Virginii. 2. dubna 1865 byl Lee nucen opustit Richmond, hlavní město Konfederace. A o týden později se vzdal a krátce poté se vzdaly všechny ostatní síly Konfederace.

S mírem začínají nesčetné příběhy a legendy o dobytí divokého západu, které se odehrály v 19. století při rozšiřování hranice Spojených států amerických směrem k pobřeží Tichého oceánu. Příběhy kovbojů, průkopníků, „vznešených“ Amerindiánů, gambusinů, podnikatelů ... Příběhy lidí různého stavu, kteří podnikli dobrodružství na Západě v naději, že dosáhnou osobního úspěchu, ale kteří nakonec, ne zřídka, čelili spravedlnosti nebo k osudu osudu.

  • vyrobeno podle originálu
  • hlaveň 8 palců
  • pohyblivé součástí
  • funkční mechanismus zámku
  • vyrobeno z kovu a dřeva
  • kvalitní provedení

Upozornění:

                   Nejedná se o dětské hračky. Nezodpovědné zacházení může mít za následek trestní stíhání dle platných zákonů.

Hmotnost: cca 1145g

Rozměr: cca 36 x 4,5cm

Výrobce: Denix

Doplňkové parametry

Kategorie: Zbraně, munice, pyrotechnika
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: