Odznak za zásluhy Národní lidové armády bronzový NVA originál

Kód: 016200224
Novinka
Neohodnoceno
255 Kč 210,74 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
4.4.2023

Originální masivní, 30 gramů vážící bronzový odznak za zásluhy bývalé Národní lidové armády (NVA).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odznak za zásluhy Národní lidové armády bronzový NVA originál

V Německé demokratické republice (NDR) byl odznak Národní lidové armády vyznamenáním udělovaným v oddělení ministerstva národní obrany. V letech 1956 až 1978 měl tento úspěchový odznak v NDR statut státního vyznamenání, v letech 1978 až 1990 se jednalo o nestátní vyznamenání.

 • Leistungsabzeichen der Nationalen Volksarmee
 • masivní bronzový odznak za zásluhy bývalé Národní lidové armády
 • udělovaná v letech 1959–1989
 • precizní poctivé zpracování
 • zapínání na spínací špendlík
 • součástí plastová krabička (6,4 x 8,2 x 1,3 cm)
 • originál ze zásob východoněmeckého bloku
 • nepoužité, dlouhodobě skladované uloženky

Rozměr: 45 x 35 mm / 4,5 x 3,5 cm (výška x šířka)

Materiál: barevný kov

Hmotnost: 30g

Barva: lesklá bronzová

Armádní originál

Příběh odznaku:

 • Výkonnostní odznak Národní lidové armády (NVA) byl darován 1. června 1956 v jediné etapě. Nahradil výkonnostní odznak kasárenské lidové policie vytvořený v roce 1954, který se od této doby již neuděloval. Oběma výkonnostním odznakům byl odejmut jejich předchozí status státních vyznamenání 1. ledna 1978, ale výkonnostní odznak NVA byl udělován až do roku 1990.

Ocenění:

 • Výkonnostní odznak NVA byl udělován za příkladný výkon, nebo za pět po sobě jdoucích a nepřetržitých získání nejlepšího odznaku (od roku 1982).
 • Odznak byl obvykle udělován na konci výcvikového úseku nebo bezprostředně po základním vynikajícím výkonu vojákům, námořníkům, letcům, poddůstojníkům, důstojníkům a důstojníkům až po velitele roty, stejně jako 1. března (Den NVA ) a 7. března (Státní den NDR).

Vzhled a způsob nošení:

 • Bronzový výkonnostní odznak o výšce 45 mm a šířce 35 mm (měřeno v nejširším a nejvyšším bodě), zobrazuje příslušníka NVA v uniformě a ocelové přilbě uprostřed, který v rukou drží samopal typu PPSh-41(PPŠ-41 Špagin). Tento voják stojí před stylizovaným vyobrazením německé vlajky, která byla do roku 1960 vyobrazena bez státního znaku NDR. Od roku 1960 byl vyražen státní znak NDR. Existují však i exempláře, do kterých byl následně vytlučen státní znak. Symboliku obepíná z obou stran věnec z dubových listů, který je nahoře otevřený. Až do roku 1960 bylo na zadní straně odznaku stále vyražené pětimístné číslo vyznamenání, od kterého se později upustilo. Velikost odznaku úspěchů se časem také mírně změnila, takže existují i ​​odznaky vysoké 46,5 mm a široké 36,5 mm. Úspěchový odznak se nosil na pravé horní straně hrudi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: