Odznak na baret BW Síla dálkového průzkumu Bundeswehr FERNSPÄHTRUPPE

Kód: 16802070
1 hodnocení
285 Kč 235,54 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Originální kovový odznak sil dálkového průzkumu Fernspähtruppe Bundeswehr. Navržen k uchycení na baret. Hlavním úkolem bylo získat klíčové informace hluboko za nepřátelskými liniemi prostřednictvím malých, nezávislých, pěších průzkumných týmů na velké vzdálenosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odznak na baret BW Síla dálkového průzkumu Bundeswehr FERNSPÄHTRUPPE

Fernspähtruppe (Bundeswehr): Síla dálkového průzkumu byla odnoží německé armády . Dálkoví zvědi patřili k operačním a velitelským podpůrným jednotkám Bundeswehru . Hlavním úkolem bylo získat klíčové informace hluboko za nepřátelskými liniemi prostřednictvím malých, nezávislých, pěších průzkumných týmů na velké vzdálenosti.

Dálkové sledovací síly byly vyřazeny z provozu v roce 2008. Většina personálu byla použita k vytvoření armádních průzkumných sil . Menší části se přesunuly pod Velitelství speciálních sil . Speciální jednotky a armádní průzkumné síly mají nadále podjednotky , které fungují podobně jako rozpuštěné jednotky dálkového sledování.

Po anexi Krymu Ruskem začal výcvik znovu v říjnu 2018 .

Od června 2023 jsou síly vzdáleného dohledu soustředěny v rotě dálkového dohledu 1 v lokalitě Schwarzenborn v kasárnách Knüll . Rota s cca 200 vojáky je součástí divizních vojsk a je přímo podřízena divizi rychlého vojska ve Stadtallendorfu a je rozdělena do čtyř čet dálkového průzkumu. Dvě z těchto čet byly do června 2023 součástí výsadkových průzkumných rot 260 a 310 v Lebachu a Seedorfu.

Hlavním úkolem bylo získat klíčové poznatky v krizových a konfliktních oblastech pro úroveň operativního řízení. Po většinu své existence byli zvědové na dlouhé vzdálenosti přímo podřízeni sboru . Pozdější podřízení DSK bylo čistě pro účely vojskové služby. Jejich latinské heslo bylo proto „oculus exercitus“ ( německy : „Oko armády“).

Jedním z nejdůležitějších provozních principů byla nezjištěná infiltrace a exfiltrace do a ven z operačního prostoru. To by mohlo být více než 150 kilometrů před vašimi vlastními jednotkami v nepřátelském týlu. Transport do operačního prostoru, ale i vyzvednutí probíhalo po zemi, letecky nebo do jisté míry i po moři.

  • Kovový odznak na vojenský baret.
  • Dálkové sledovací jednotky německého Bundeswehru.
  • Včetně symbolu vlajky německé trikolóry.
  • Uchycení / zapínání na 4 kovové trny.
  • Nové zboží (nepoužité, vyřazené z armádních zásob).

Hmotnost: 10 g

Rozměry: cca 4,7 x 5,5 cm (šířka x výška)

Materiál: kov

Armádní originál

Doplňkové parametry

Kategorie: Odznaky - Německá armáda
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: