Odznak na baret BW Bundeswehr KSK Kommando Spezialkräfte (Special Forces Command) originál

Kód: 16802131
1 hodnocení
285 Kč 235,54 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Originální kovový baretový odznak vojenského velení ozbrojených speciálních sil Kommando Spezialkräfte (KSK) německé armády Bundeswehr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odznak na baret BW Bundeswehr KSK Kommando Spezialkräfte (Special Forces Command) originál

Kommando Spezialkräfte (velitelství speciálních sil, KSK) je vojenské velení speciálních sil německé armády. KSK obdržela vyznamenání a vyznamenání od NATO, Spojených států a jejích poboček. Pracovníci KSK se účastnili společných protiteroristických operací, zejména na Balkáně a na Středním východě.

  • GERMAN ARMY METAL BERET BADGE KSK-TRUPPE.
  • Kovový baretový odznak KSK Kommando Spezialkräfte / Velení speciálních jednotek / Velitelství speciálních sil.
  • Zapínání na 4 trny.
  • Včetně emblému trikolóry vlajky Německa.
  • Pocházející z výstroje německé armády.
  • Nové zboží.

Hmotnost: 9 g

Rozměr: cca 4,5 x 5,5 cm

 Historie KSK:

Od roku 1973 až do vytvoření KSK v roce 1996 přidělila západoněmecká (a později německá) vláda veškeré protiteroristické a speciální operace GSG 9, vysoce vycvičené policii vytvořené krátce po zajetí rukojmí, ke kterému došlo během olympijských her v Mnichově v roce 1972. Před rokem 1973 byly armádní Fernspäher (Dálkový průzkum), Kampfschwimmer (Bojoví plavci/"žabí muži") a (do roku 1989) specializované eskortní společnosti pro speciální zbraně - Sonderwaffenbegleitkompanien jediné vojenské jednotky, které mohly považovat za srovnatelné vojenské jednotky s něčím jiným.

Jedním z politických důvodů pro založení KSK bylo, že v roce 1994 během genocidy ve Rwandě museli být němečtí občané evakuováni belgickými parakomandy. Tento úkol plnily speciální operační síly bývalé koloniální mocnosti Belgie, jak bylo předem dohodnuto partnery NATO. Spolková vláda Německa také odmítla zasáhnout vlastními silami, protože podle jejího názoru nebyly GSG 9 ani Bundeswehr „Bravo Companies“ vycvičeny k provozu v partyzánských situacích a chyběly také potřebné přepravní kapacity. Během této operace zemřelo několik belgických vojáků. Kvůli politickému tlaku se ukázala potřeba mít připravené vlastní síly pro speciální operace v rámci NATO.

Po aktivaci KSK dne 1. dubna 1997 byly všechny Fernspähkompanie kromě jednoho buď rozpuštěny, nebo sloučeny do nově vytvořené jednotky.

Stejně jako všechny německé vojenské jednotky, nasazení KSK vyžaduje povolení německého Bundestagu (Federálního shromáždění). Jednotka se zapojila do četných protiteroristických kampaní v Evropě i v zahraničí; známé angažmá zahrnují operace v Kosovu, Bosně a Hercegovině a naposledy v Afghánistánu.

Během války v Afghánistánu, i když nominálně pod velením OEF, KSK pracovala pod velením ISAF od roku 2005, prováděla četné operace v blízkosti německého nasazení v Kábulu, včetně úspěšného náletu na úkryt al-Káidy pro sebevražedné atentátníky v říjnu 2006. Operátoři KSK se v německých médiích vyjádřili k omezením, která na ně uvalila jejich národní jeskyně, a jako součást jejich národních preferencí součást Task Force K-Bar.

Jak se dá u takových jednotek očekávat, konkrétní operační podrobnosti, jako je úspěšnost a počet obětí, jsou považovány za přísně tajné a zatajované dokonce i nejvyšším členům Bundestagu. Tato praxe vyvolala určité vážné obavy, které vedly k dohodě o zvýšení transparentnosti a odpovědnosti zveřejněním podrobností o misi vybraným členům Bundestagu ve vztahu k budoucímu rozmístění sil KSK.

Dne 4. května 2013 hlásil KSK první oběť. První seržant Daniel Wirth byl smrtelně zastřelen v provincii Baghlan v Afghánistánu během operace „Maiwand“. Síly americké armády byly součástí pokusu o záchrannou misi. Daniel Wirth byl poctěn svou sestrou Kathrin Wirth-Torrente v knize s názvem „Bratři ve statečnosti“. Nejen, že vypráví příběh jejího bratra, ale také reflektuje 40 dalších členů armády, kteří přišli o život v boji proti globální válce proti terorismu na širším Středním východě. Kniha byla vydána Travis Manion Foundation v září 2017.

V roce 2018 německý federální úřad kriminální policie odhalil spiknutí s neznámými vojáky KSK s cílem zavraždit prominentní německé politiky, jako jsou mimo jiné Claudia Roth, Heiko Maas a Joachim Gauck, a provést útoky proti imigrantům žijícím v Německu. Také na začátku téhož roku v samostatném vyšetřování státní žalobci ve městě Tübingen zkoumali, zda byly na „rozlučkové“ akci členů KSK použity neonacistické symboly.

V červnu 2020 německá ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová oznámila, že jednotka bude částečně rozpuštěna kvůli rostoucímu krajně pravicovému extremismu v řadách. KSK se stala částečně nezávislou na řetězci velení s toxickou kulturou vedení. Jedna ze čtyř společností ozbrojených sil, kde je prý extremismus nejrozšířenější, měla být rozpuštěna a ne nahrazena.

Doplňkové parametry

Kategorie: Odznaky - Německá armáda
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: