Obal na polní lopatku jehličí NVA Strichtarn originál

Kód: 55544422
1 hodnocení
250 Kč 206,61 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Originální obal na polní lopatku v jehličkovém maskování Strichtarn, pocházející z výstroje německé Národní lidové armády Nationale Volksarmee.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obal na polní lopatku jehličí NVA Strichtarn originál

 • Originální vojenský obal na polní lopatku z výstroje ozbrojených sil východního Německa.
 • Zapínání pomocí dvou nylonových popruhů.
 • Uchycení obalu k opasku pomocí průvlečných oček v zadní části.
 • Vyrobeno z oděru a vodě odolného materiálu gabardén (materiál svými odolnými vlastnostmi oblíbený při výrobě plášťů do deště).
 • Dolní část obalu nýtovaná.
 • Obaly jsou kompatibilní s lopatkami CS 412 z nabídky.
 • Nové zboží (obaly jsou nepoužité, dlouhodobě skladované, vyřazené z armádních zásob).

Barva: jehličkový maskovací potisk Strichtarn

Materiálové složení: gabardén, nylon, kov

Rozměry: cca 23 x 18,5 x 3 (výška x délka x šířka)

Hmotnost: cca 154 g

Armádní originál

Nationale Volksarmee (Národní lidová armáda) byla od roku 1956 do roku 1990 armádou bývalé Německé demokratické republiky (NDR). Byla založena jako reakce na vstup NSR do NATO. Od založení se počítalo s NVA jako prvosledovou silou v případě útoku na západní Evropu, a proto byla vždy vyzbrojována těmi nejmodernějšími zbraněmi z SSSR, jaké byly dostupné. Na území NDR se nacházely nejlépe vyzbrojené sovětské okupační jednotky, se kterými mohla NVA vždy počítat jako s podporou (cca 9 divizí, které měly ve výzbroji i imaginární "jaderné hlavice").

 

Strichtarn byl přijat východním Německem v roce 1965 ve službě Národní lidové armády (NVA), aby nahradil Flächentarn, nazývaný také Blumentarn, který byl přijat v roce 1958. NVA se rozhodla přijmout nový maskovací vzor, ​​aby vyřešila problémy s Východoněmecké síly se zdají být příliš podobné těm ze sovětské armády. Ve východoněmeckých službách byl nový vzor známý jako „Kampfanzug 64“. (anglicky: "Combat Suit 64"). Vzor se velmi podobá československému vzoru deště, který si sám vypůjčil ze vzorů z éry Wehrmachtu.

Praktická účinnost Strichtarnu je přinejlepším hraniční ve srovnání s materiálem britského rušivého vzoru nebo US Military M81 BDU ve stejném prostředí. Nové vzory uniforem byly vydány NVA koncem 60. let a později byly ve velkém množství dodávány komunistickým hnutím po celé Africe.

Východní Německo také dodávalo Strichtarn ve velkém množství komunistickým partyzánským hnutím v celé Africe, kde to bylo známé jako kamufláž „rýžové skvrny“.

Strichtarn byl navržen s přerušovanými vertikálními červenohnědými čarami na šedozeleném poli, které bylo také známé jako vzor dešťové kapky.

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Ostatní
  Záruka: 2 roky

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

  Nevyplňujte toto pole: