Kabát tunika Královská koňská garda a 1. dragouni RHG 1st D Blues & Royals Trooper Velká Británie originál

Kód: 8405999755953
Novinka
Neohodnoceno
4 190 Kč 3 462,81 Kč bez DPH
Skladem
Varianta
Můžeme doručit do:
23.4.2024

Originální přehlídková uniforma jezdeckého pluku, jednořadá tunika domácí kavalerie. Elegantní a precizně zdobený kabát černé barvy s červenými prvky, se zdobenými stříbřitými knoflíky vysokého lesku. Pocházející ze zásob britské královské armády.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kabát tunika Královská koňská garda a 1. dragouni RHG 1st D Blues & Royals Trooper Velká Británie originál

The Blues and Royals (Royal Horse Guards and 1st Dragoons) (RHG/D) je jezdecký pluk britské armády, součást kavalérie domácností. Plukovníkem pluku je Anna, princezna Royalová. Je to druhý nejvyšší pluk v britské armádě.

Již více než 300 let působí vojáci domácí kavalérie jako důvěryhodní strážci panovníka a zároveň jsou veřejnou tváří britské armády doma i v zahraničí.

Household Cavalry si také vysloužila impozantní reputaci na bojišti, protože sloužila v ikonických konfliktech od Waterloo po Afghánistán. Doma má povinnosti sahat od zajišťování bezpečnosti na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 až po pomoc obětem povodní.

Ať už jezdí na koni nebo řídí obrněné vozidlo, všichni vojáci kavalérie domácnosti mají jedno společné: dokonalost.

Motto: Honi soit qui mal y pense (Střední francouzština pro „Hanba každému, kdo si myslí, že je to zlé“)

 • TUNIC MAN'S Blues & Royals Trooper
 • TUNIC MANS RHG 1st D (Royal Horse Guards and 1st Dragoons) Blues and Royals
 • NSN 8405-99-975-5953 (70/39/33).
 • Slavnostní tunika domácí jezdecké kavalerie královské armády Velké Británie.
 • Pánský vlněný kabát / přehlídková uniforma tradičního štíhlého střihu.
 • Jednořadé zapínání stříbřitými širokými knoflíky.
 • Široký stojací límec se zapínáním na dva háčky s vnitřním chráničem.
 • Zdobené vyšívané nárameníky.
 • Z vnější zadní strany dva kovové háčky k zavěšení slavnostního bílého opasku (opasek není součástí).
 • Vnitřní strana s hladkou podšívkou příjemnou na dotek.
 • Elegantní, stylové a precizní vyšívání uniformy zdobené detailně propracovanými knoflíky s vysokým leskem, opatřené logem RHG 1st D.
 • Vyrobena z vysoce kvalitní vlněné směsi tkaniny (v poměru 95% vlny a 5% nylonu), a byla vyrobena na míru původnímu gardistovi, kterému byla vydána.
 • Použité zboží (mírně opotřebené vlivem užívání v pěkném stavu, vyřazené z armádních zásob).

Materiálové složení: 95% vlna, 5% nylon / podšívka: 100% nylon

Barva: černá, červená

Údržba:

 • Ošetřujte tento oděv šetrně jemně houbičkou na drobné skvrny studenou vodou a kartáčkem.
 • Chemicky čistit pouze v případě potřeby.
 • Obraťte oděv naruby a chemicky jej vyčistěte v sáčku/pytli na prádlo.
 • Výrobek se nesmí prát, nebělit, nesušit v bubnové sušičce, nežehlit.
 • Profesionální chemické čistění v uhlovodících, normální postup.

Hmotnost: cca 1715 g (velikost 74/42/37)

Armádní originál

VELIKOST Výška/Hrudník/Pas 74/42/37
Obvod hrudi v cm 106
Výška v cm 83
Délka rukávu v cm 68
Šířka ramene v cm 16,5
Jedná se o orientační míry oblečení, nikoliv těla
mikina

Household Cavalry (HCAV) je sbor Divize domácností, který se skládá ze dvou nejvyšších regimentů britské armády, The Life Guards a The Blues and Royals (Royal Horse Guards a 1st Dragoons). Tyto regimenty jsou rozděleny mezi Household Cavalry Regiment umístěný v Wing Barracks ve Wiltshire, s obrněnou průzkumnou úlohou, a ceremoniální jízdní jednotku, Household Cavalry Mounted Regiment, obsazenou v Hyde Park Barracks v Londýně. HCMR i HCR se skládají z prvků Life Guards a Blues and Royals. Domácí kavalérie je součástí Divize domácností a je oficiální královskou osobní stráží. Přestože je regiment kavalérie domácností obrněný, není součástí Královského obrněného sboru a je přidělen k divizi Domácnosti.

Historie Blues and Royals

Formace a servis

Pluk vznikl v roce 1969 sloučením Royal Horse Guards, který byl známý jako „The Blues“ nebo „The Oxford Blues“, a Royal Dragoons, který byl známý jako „The Royals“. Z nich byli Blues založeni jako jednotka armády nového modelu, kterou v roce 1650 vychoval sir Arthur Haselrig na příkaz Olivera Cromwella; roku 1660 byl začleněn do restaurátorské armády a v 18. století získal titul „královský“. Královští dragouni byli zformováni krátce po Stuart Restaurování (obnova Stuartovské monarchie), v roce 1661, složeni z jezdeckých veteránů nové modelové armády.

Od založení v roce 1969 sloužil nový pluk v několika zemích. Od roku 1969 měl pluk jednotky nasazené v Severním Irsku v rámci operace Banner. V 70. a 80. letech 20. století, během studené války, měl pluk velitelství v Detmoldu v západním Německu a byl jednotkou britské armády 20. obrněné brigády na Rýně, součástí 3. obrněné divize s obrněnou a průzkumnou úlohou.

Během té doby měla za úkol bránit část Severoněmecké nížiny v případě invaze Varšavské smlouvy. Během války o Falklandy v roce 1982 poskytl pluk dvě obrněné průzkumné jednotky. Pluk měl také eskadru v operační službě při OSN v Bosně v letech 1994-95. V poslední době se pluk zúčastnil války v Iráku a válce v Afghánistánu.

Princ William i princ Harry vstoupili do pluku jako kornouti v roce 2006.

Operativní unie

V důsledku přezkumu možností změny v roce 1991 vytvořili The Blues and Royals odbor pro operační účely s The Life Guards jako Homehold Cavalry Regiment. Každý z nich si však udržuje svou plukovní identitu s odlišnými uniformami a tradicemi a svým vlastním plukovníkem. Blues and Royals má v současné době dvě průzkumné eskadry ve Windsoru, které jsou součástí Household Cavalry Regiment, a jízdní eskadru v Londýně jako součást Household Cavalry Mounted Regiment, plnící ceremoniální a veřejné povinnosti.

Plukovní tradice

Místo toho, aby byl známý jako Royal Horse Guards a 1st Dragoons, je regiment známý jako The Blues and Royals, a je proto jediným regimentem v britské armádě, který je oficiálně znám pod svou přezdívkou na rozdíl od svého plného jména.

Nově pověření důstojníci v The Blues a Royals mají hodnost Cornet spíše než druhého poručíka, jak je standardem ve zbytku britské armády. V kavalérii domácnosti není žádná seržantská hodnost; ekvivalentem seržanta v jiné jednotce je desátník koně; ekvivalentem Regimental Sergeant Major je plukovní desátník major atd. Král Edward VII stanovil, že hodnost vojína by měla být nahrazena hodností vojáka v kavalérii.

Blues and Royals je jediný regiment v britské armádě, který umožňuje vojákům a poddůstojníkům, když nemají pokrývku hlavy, pozdravit důstojníka. Zvyk začal po bitvě u Warburgu v roce 1760 markýzem z Granby, který velel jak královské koňské gardě, tak královským dragounům, což byly v té době samostatné jednotky. Během bitvy Marquess vyhnal francouzské síly z pole a během útoku přišel o klobouk i paruku. Když se hlásil svému veliteli, princi Ferdinandovi Brunšvickému, v horku prý zasalutoval bez pokrývky hlavy, protože ji už dříve ztratil. Když se markýz z Granby stal plukovníkem Blues, pluk tuto tradici přijal.

Když kavalérie domácnosti při státních příležitostech nasedne na eskortu k panovníkovi, nese obřadní sekeru s bodcem podkovář desátník koně. Historickým důvodem je to, že když byl kůň zraněn nebo zraněn tak vážně, že ho nebylo možné ošetřit, bylo jeho utrpení ukončeno zabitím bodcem. Sekera je také připomínkou dob, kdy doprovod panovníka doprovázel královské kočáry a kdy byly anglické silnice velmi špatné. Koně často padali, zapletli se do postrojů a museli být vysvobozeni sekem sekery. Traduje se také, že v té době, když musel být kůň zabit, musel jeho jezdec přinést zpět kopyto useknuté sekerou, aby proviantnímu prokázal, že zvíře je mrtvé, a zabránil tak podvodné výměně. Dnes je sekera symbolem podkovářových povinností.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bundy, parky, polní kabáty
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: