Helma bojová ocelová přilba Adrian M26 WWI Francie Repro

Kód: 4046872366574
Novinka
Neohodnoceno
Značka: MILTEC
2 070 Kč 1 710,74 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
1.12.2022

Kvalitní válečná reprodukce vševojskové ocelové přilby francouzské armády model 26 navržená plukovníkem Adrianem již ve 20 letech. Přilba prodělala několik zlepšení při kterém vzrostla síla a kvalita materiálu. Přilba se až do roku 1936 stříkala modrou barvou, posléze byla barvena francouzskou khaki. Je opatřena znakem hořícího granátu RF, kterým byly označeny přilby pěchoty, jízdy, letectva i cizinecké legie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Helma bojová ocelová přilba Adrian M26 WWI Francie Repro

Vševojsková ocelová přilba francouzské armády model 26 navržená plukovníkem Adrianem již ve 20 letech. Přilba prodělala několik zlepšení při kterém vzrostla síla a kvalita materiálu. Přilba se až do roku 1936 stříkala modrou barvou, posléze byla barvena francouzskou khaki. Je opatřena znakem hořícího granátu RF, kterým byly označeny přilby pěchoty, jízdy, letectva i cizinecké legie.

 • FRENCH WWI ADRIAN M26 HELMET
 • kvalitní reprodukce francouzské válečné ocelové přilby
 • kožený nastavitelný podbradník
 • vnitřní koženková vložka
 • neposkytuje žádnou ochranu OOP (osobní ochranné prostředky)
 • tento výrobek lze použít pouze k dekoračním účelům, nebo válečným rekonstrukcím
 • model této helmy používán francouzskými vojáky od první světové války WWI. po druhou světovou válku WWII.
 • nové zboží

Materiál: 100% ocel , kůže

Hmotnost: cca 850g

Velikost: univerzální / nastavitelná až do 62 cm

Rozměry: cca 31,5 x 22 x 18 cm

Barva: modrá

Výrobce: Mil-Tec®

Helma Adrian (francouzsky: Casque Adrian) byl vlivný design bojové helmy původně vyráběné pro francouzskou armádu během 1. světové války. Její původní verze, M15, byla první standardní helmou francouzské armády a byla navržena, když miliony Francouzů jednotky byly zapojeny do zákopové války a zranění hlavy od padajících šrapnelů generovaných nepřímou palbou se stala častou příčinou obětí na bojištích. Byla představena v roce 1915, byla to první moderní ocelová přilba a sloužila jako základní přilba mnoha armád až do 30. let 20. století. Zpočátku byly vydávány vojákům pěchoty, v upravené podobě byly vydávány i jezdcům a posádkám tanků.

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Helmy - Kovové
  Záruka: 2 roky

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

  Nevyplňujte toto pole:

  Produkty značky Mil-Tec® vyrábí a prodává německá společnost Sturm Handels GmbH založená v roce 1971 ve městě Rottenburg / Neckar.  Firma prodává hlavně vojenské oblečení a vybavení. V roce 1983 Sturm Handels GmbH otevřela pobočku v USA. Překvapivě brzy roku 1990 otevřela provoz v Tangermünde, ve městě v bývalém Východním Německu. Právě tato provozovna se rozrostla v největší a nejvýznamnější logistickou základnu společnosti.

  Téměř 100 zaměstnanců, široký sortiment výrobků a více než 50 000 metrů čtverečních skladové plochy dělá z firmy jednoho z největších hráčů na trhu v oblasti military a outdooru. Začátky podnikání společnosti se nesly ve znamení originálních vojenských nadbytků. Představení  značky Mil-tec® v roce 1995 znamenalo vývoj širokého spektra funkčního oblečení a outdoorového vybavení kombinujícího funkčnost a odolnost s kvalitou a střihem vojenských prototypů.